"Obecně lze pozorovat ofenzivní trend obzvláště v západních ligách právě typu holandské či německé, kde se razí styl hrát se třemi útočníky. Tam, kde chtějí, aby ta soutěž byla atraktivní, a tudíž se nutí jak hráči, tak trenéři, aby bylo stavěno více ofenzivních hráčů a hra byla stavěna více dopředu," dodává úspěšný kouč.
Před Česko, kterému patří společně s Norskem osmá příčka, se na čelo nejofenzivnějších soutěží propracovaly krom Itálie a Holandska ještě nejvyšší ligy Estonska, Severního Irska, Dánska, Lotyšska a Švýcarska.
Nejvíce se brání na Slovensku
Opačný konec žebříčku zabírají někdejší federální partneři Česka Slováci. Corgoň liga se totiž po sedmi odehraných kolech může pochlubit pouze dvěma brankami na utkání. Obecně tak padne v utkání slovenské ligy běžně o gól méně než v zápase Gambrinus ligy."Celkově je slovenská liga mnohem vyrovnanější, obzvlášť když trochu ztratila Žilina, jež byla dříve tím mužstvem, které dokázalo soupeřům dát třeba pět branek. A to není nikdy moc dobře, protože tam potom záleží na každém bodu, a tak je každý zápas svázán taktikou a atraktivita jde stranou," vysvětlil kouč Jablonce, jenž v minulosti trénoval například právě Žilinu, Púchov nebo Ružomberok.
Nižší gólový průměr na zápas než Gambrinus liga mají i ostatní středoevropské soutěže, nejen ta slovenská. V Bundeslize jsou po pěti kolech na průměru 2,91, v Rakousku na 2,69 a v Polsku na 2,43 brankách na utkání.
Nenhum comentário:
Postar um comentário